Start > Rekrutacja 2024/2025

w skład którego wchodzą:

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia
    Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Warunki przyjęcia do klasy pierwszej

Do klasy pierwszej (technikum i szkoła branżowa) mogą ubiegać się absolwenci ósmej klasy szkoły podstawowej.

Nasza Szkoła objęta jest rekrutacją elektroniczną.

Rekrutacja elektroniczna – Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych odbywa się z wykorzystaniem informatycznego systemu rekrutacyjnego pod adresem internetowym www.krakow.e-omikron.pl.

• Kandydaci będący absolwentami ósmej klasy szkoły podstawowej objętej informatycznym systemem rekrutacyjnym logują się do systemu z wykorzystaniem numeru PESEL oraz hasła dostępowego, które otrzymują w swojej szkole.
    • Kandydaci z ósmej klasy szkoły podstawowej, nieobjętej informatycznym systemem rekrutacyjnym, logują się do systemu korzystając jedynie z numeru PESEL.

O przyjęciu do szkoły decyduje łączna liczba punktów uzyskanych na świadectwie ukończenia ósmej klasy szkoły podstawowej oraz za szczególne osiągnięcia uczniów. Szkoła nie przeprowadza dodatkowych egzaminów.

Wymagane dokumenty:

• 2 podpisane zdjęcia,
    • poświadczona kopia zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty,
    • poświadczona kopia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
    • zaświadczenie lekarskie  (skierowanie do lekarza medycyny pracy wydawane jest w sekretariacie uczniowskim naszej szkoły – wg regulaminu rekrutacji),
    • w przypadku szkoły Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia dodatkowo umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Dokumentami potwierdzającymi wolę podjęcia nauki w danej szkole są oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie rekrutacji.
    W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkolnym  – tel.  (12) 421 38 44, wew.14, 32.

Zgłoś się do naszej Szkoły!

Zdobędziesz wszechstronną wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w zawodzie.
    Nauczysz się języków obcych.
    Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy.
    Poznasz kompetentnych, doświadczonych i życzliwych nauczycieli.

Jeśli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty,
    postaw na zawody z przyszłością!

POSTAW NA RZEMIOSŁO!

Mocniejszym uczniom, którzy chcą się uczyć dłużej (tryb 5-letni) i uzyskać po szkole świadectwo maturalne oraz kwalifikacje zawodowe, proponujemy technikum, natomiast kandydatom wybierającym 3-letni okres nauki, chcącym zdobyć fach i usamodzielnić się w krótkim czasie, oraz zarabiać własne pieniążki, proponujemy szkołę branżową.