Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości
ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
Start > Aktualności > ODZNACZENIA „R” DLA WYRÓŻNIONYCH

ODZNACZENIA „R” DLA WYRÓŻNIONYCH

Już w pierwszym roku istnienia  Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie Dyrekcja Szkoły wprowadza odznaczenie dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla naszej placówki, zaangażowanych w różnorodne aspekty życia i pracy Zespołu. Uhonorowani odznaką będą również uczniowie kończący szkołę z wyróżnieniem oraz mający szczególne osiągnięcia.

Odznaczenia to tzw. „Złota R”, „Srebrna R” i „Brązowa R”. System gradacji umożliwia „awansowanie”, by mieć możliwość zdobywania odznaczeń stopniowo, od brązowego po złoty.

Symboliczna litera „R” to logo szkoły oznaczające: Rzemiosło (szkoła kształci przyszłych czeladników i techników), Rzetelność (wskazuje na jakość pracy szkoły i jej Patrona – zasłużonego Ks. Kard. Adama Stefana Sapiehę, autorytet dla młodzieży i pracowników szkoły) oraz Rzeźnicza 4 (siedziba szkoły).

Odznakę przyznaje Kapituła z Dyrektorem Szkoły na czele – zgodnie z postanowieniami Regulaminu (pod tym linkiem dostępny również wniosek o odznaczenie). Odbywa się to czasie ważnych uroczystości szkolnych.
Współpracujemy z: