ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl

Kamieniarz

  • Wykonuje roboty kamieniarskie

– wykonuje obróbkę kamienia

– montuje elementy z kamienia oraz przeprowadza renowację wyrobów kamieniarskich

Będziesz pracować w niewielkim zespole wykonującym podobne zrutynizowane czynności. Powinieneś posiadać uzdolnienia w zakresie rzeźbiarstwa oraz uzdolnienia plastyczne.

Kariera edukacyjna:

Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: kominiarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter izolacji budowlanych, dekarz, cieśla, zdun, betoniarz-zbrojarz, monter konstrukcji budowlanych, technik renowacji elementów architektury, technik dróg i mostów kolejowych, monter systemów rurociągowych, monter nawierzchni kolejowej.

Warunki pracy:

Twój dzień pracy formalnie będzie liczył 8 godzin. Będziesz pracować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na wolnym powietrzu. Jest to praca sezonowa, zależna od warunków atmosferycznych, w okresie zimowym liczba zleceń jest niewielka. Będziesz przemieszczać się na niewielkie odległości związane z zakończeniem prac związanych z zamówieniem lub pozyskaniem surowca.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w rzemieślniczych zakładach kamieniarskich, przedsiębiorstwach budowlanych, wytwórniach prefabrykatów budowlanych i przedsiębiorstwach budownictwa drogowego. Będziesz mógł uruchomić własną działalność gospodarczą.

 

Film prezentujący zawód kamieniarz:
Współpracujemy z: