ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl

Fryzjer

  • Wykonuje zabiegi fryzjerskie

– wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów

– strzyże włosy, formuje fryzury i onduluje

– zmienia kolor włosów

Będziesz cały czas pracować z ludźmi. Ważna jest zatem wrażliwość, komunikatywność i kultura osobista. Niezbędna jest wrażliwość estetyczna. W pracy potrzebne są: podzielność uwagi, zręczność ruchów, refleks.

Kariera edukacyjna:

Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik usług fryzjerskich. Wskazana jest umiejętność obsługi komputera oraz znajomość języków obcych.

Warunki pracy:

Przeciętnie będziesz pracować 8 godzin dziennie. Godziny pracy w zawodzie będą stałe. Natomiast czas pracy fryzjera teatralnego i filmowego nie będzie stały, ale zależny od terminów prób, przedstawień i zdjęć. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wykazywać się dyspozycyjnością, zmuszona jest bowiem do pracy w dni wolne, wyjazdów krajowych i zagranicznych razem z zespołem teatralnym lub ekipą filmową. Praca odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych. Niezwykle ważne jest przestrzeganie procedur oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w zakładach fryzjerskich, charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji lub na planie filmowym. Możesz prowadzić własny zakład fryzjerski.

 

Zdjęcia wykonane w salonie fryzjerskim Sylwii Łyduch

Salon fryzjerski LA CRISTAL MAGIQUE
ul. Dietla 38, 30-001 Kraków

http://www.galeria-fryzur.com.pl

 

Film prezentujący zawód fryzjer:
Współpracujemy z: