ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Uczymy w zawodach... > Zawód budowlany > Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

  • Montuje systemy suchej zabudowy

– montuje ściany działowe, sufity podwieszane oraz obudowy konstrukcji dachowych w systemie suchej zabudowy

– montuje okładziny ścienne i płyty podłogowe w systemie suchej zabudowy

  • Wykonuje roboty malarsko-tapeciarskie
  • Wykonuje roboty posadzkarsko-okładzinowe

W zależności od miejsca zatrudnienia będziesz pracować samodzielnie lub w zespole.

Kariera edukacyjna:

Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: kominiarz, monter izolacji budowlanych, kamieniarz, cieśla, zdun, betoniarz-zbrojarz, monter konstrukcji budowlanych, technik renowacji elementów architektury, technik dróg i mostów kolejowych, monter systemów rurociągowych, monter nawierzchni kolejowej. Przydatne będą umiejętności plastyczne w zakresie malowania i rysowania.

Warunki pracy:

Twoje godziny pracy będą najczęściej stałe. Będziesz pracować zwykle 6–9 godzin dziennie. Czasami będziesz musiał się liczyć z koniecznością zaakceptowania pracy zmianowej, szczególnie w trakcie sezonowego nasilenia prac budowlanych czy remontowych. Roboty będziesz wykonywać w większości wypadków we wnętrzach budynków. Jednakże czasami może zaistnieć również konieczność pracy na zewnątrz. W okresie zimowym będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych i ogrzewanych. Często pracę będziesz wykonywać na wysokości, na rusztowaniach lub drabinie. Ze względu na możliwość otrzymywania zleceń poza stałym miejscem zamieszkania, musisz brać pod uwagę konieczność wyjazdów.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w przedsiębiorstwach prowadzących kompleksowe usługi budowlane, w małych i średnich przedsiębiorstwach prowadzących usługi remontowo-budowlane oraz w zakładach rzemieślniczych. Możesz prowadzić własną firmę remontowo-budowlaną.

 

Film prezentujący zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie:
Współpracujemy z: