Start > Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Kilka słów o szkole…

Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości powstało na bazie Technikum Ekonomiczno-Elektronicznego Nr 23 działającego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy w Krakowie (zlikwidowanym 31.08.2018 r.).
Obecnie w budynku przy ul. Rzeźniczej 4, od 1 września 2018 istnieje Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, w skład którego wchodzą Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia MIRiP.

Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości oferuje naukę i przygotowanie do wykonywania zawodów:

Technik organizacji turystyki,
Technik logistyk,
Technik handlowiec, spec. doradca handlowy,
Technik ekonomista, spec. doradca biznesowy.

Nauka w technikum trwa pięć lat.

Po ukończeniu szkoły uczeń posiada wykształcenie średnie. Gdy zda egzamin maturalny, może kontynuować naukę na w szkole wyższej. Gdy zda egzaminy zawodowe (w różnych terminach – zależnie od zawodu, niektóre nawet już po drugiej klasie), zdobędzie kwalifikacje zawodowe.

Co nas wyróżnia?

• szkoła jest bezpłatna,
  • znakomita lokalizacja – blisko centrum Krakowa, bardzo dobry dojazd,
  • praktyka zawodowa w zaprzyjaźnionych firmach na terenie Krakowa i poza nim,