Start > Technik organizacji turystyki

Technik organizacji turystyki

Nauka w Technikum po szkole podstawowej trwa 5 lat i kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym. Atrakcyjność położenia naszego miasta oraz regionu, posiadane walory turystyczno-krajoznawcze oraz dynamiczny rozwój branży hotelarsko-turystycznej zwiększa zapotrzebowanie na kadry obsługujące sektor turystyki.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu z wszystkich kwalifikacji przewidzianych dla danego zawodu absolwenci otrzymują tytuł technika organizacji turystyki.

Kwalifikacje dla zawodu technik organizacji turystyki 422104 i harmonogram zdobywania kwalifikacji:

Absolwent potrafi:

• przestrzegać przepisów prawa obowiązującego w turystyce
    • prowadzić działalność przedsiębiorstwa organizującego imprezy turystyczne zgodnie z zasadami gospodarki rynkowej
    • organizować pracę różnych działów przedsiębiorstwa organizującego imprezy turystyczne,
    • organizować i obsługiwać kongresy, targi, giełdy turystyczne oraz imprezy okolicznościowe,
    • przygotowywać oferty usług turystycznych,
    • sporządzać umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych,
    • udzielać informacji turystycznej,
    • prowadzić obsługę klienta biura podróży,
    • kalkulować i rozliczać imprezy turystyczne zgodnie z zasadami rachunkowości,
    • współpracować z kontrahentami biura podróży,
    • posługiwać się mapami geograficznymi i turystycznymi, planami miast oraz rozkładami komunikacyjnymi różnych przewoźników,
    • posługiwać się instrumentami marketingu w działalności turystycznej,
    • analizować krajowy i zagraniczny ruch turystyczny,
    • wybierać najkorzystniejszy sposób ubezpieczenia uczestników ruchu turystycznego.

Absolwent może podjąć pracę przede wszystkim w:

• biurach podróży, które prowadzą szeroki zakres usług, takich jak turystyka krajowa, zagraniczna – przyjazdowa i wyjazdowa oraz obsługa podróżnicza
  • agencjach turystycznych
  • ośrodkach informacji turystycznej
  • hotelach o wysokim standardzie
  • pensjonatach turystycznych
  • organach administracji odpowiedzialnej za promocję turystyki
  • branżowych organizacjach, fundacjach i stowarzyszeniach
  • podjąć własną działalność gospodarczą.

Możliwość dalszego kształcenia:
Absolwenci mogą podjąć studia wyższe na dowolnym kierunku, ponieważ program kształcenia ogólnego jest taki sam jak w liceum ogólnokształcącym. Umiejętności zdobyte w szkole mogą być rozwijane na studiach licencjackich lub magisterskich.