ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Projekty > PO WER 2017 > XVI Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

XVI Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

18 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, przy ul. Ułanów 9, odbyły się XVI Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

„Spotkania” to coroczna impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas trzecich małopolskich gimnazjów, których czeka wybór dalszej drogi edukacyjnej na kolejnym etapie kształcenia.

Przedstawiciele Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cechu Zdunów wraz z uczniami naszej szkoły zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok 2018/2019. Szkołę promowaliśmy poprzez prezentację multimedialną, która przedstawiała film z ubiegłorocznego wyjazdu młodzieży do Niemiec na praktyki zawodowe w ramach projektu „Nauka+zawód=lepszy start w dorosłość!”.

Młodzież, która odwiedziła nasze stoisko mogła skorzystać z dwóch stanowisk fryzjerskich, na których ozdabiali włosy nasi uczniowie, kształcący się w zawodzie fryzjer.

Dodatkowo, przybyli goście mogli zrobić sobie pamiątkę w postaci oryginalnych zdjęć w mobilnej super fotobudce na naszym stoisku.

Nasi uczniowie (dumnie prezentujący się w podkoszulkach i bluzach naszej szkoły), którzy w 2017 roku brali udział w projekcie realizowanym przez Izbę ze środków Programu PO WER, chętnie wzięli udział w „Spotkaniach”, żeby móc o projekcie opowiedzieć potencjalnym kandydatom do naszej szkoły.

Za udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy uczniom: Iza Bartosik, Dominika Grabka, Przemek Boruta, Damian Czernel; gdyż to głównie bezpośredni kontakt gimnazjalistów z obecnymi uczniami jest najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na temat szkoły i możliwości, które ma przed sobą młodzież, stojąca przed wyborem szkoły.

Dziękujemy również firmie CEBUD s.c. Maria i Jacek Ręka, która przygotowała na naszym stoisku prezentację pieców, a przedstawiciele Cechu Zdunów opowiadali o pracy w zawodzie zdun, w którym kształcenie oferujemy jako jedyni w Małopolsce.

Mamy nadzieję, że promocja naszej szkoły podczas tego spotkania, pomogła choć części gimnazjalistom podjąć ważną dla nich decyzję lub chociaż ukierunkować dalszą edukacyjną drogę i mamy nadzieję zobaczyć wielu z nich w murach naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019!

Zapraszamy również na dni otwarte naszej szkoły:
10.03.2018 r.
21.04.2018 r.
23.05.2018 r.

Ci, których będziemy gościć, zwiedzą szkołę, poznają profity nauki w naszej szkole, poznają starsze koleżanki i kolegów oraz nawiążą kontakt z nauczycielami.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Współpracujemy z: