Start > Aktualności > Aktualności > Konkurs BHP, wyłonieni zwycięzcy etapu regionalnego!

Konkurs BHP, wyłonieni zwycięzcy etapu regionalnego!

15 kwietnia 2019 r, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy przeprowadziła po raz dziewiętnasty regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Prezes MIRiP Janusz Kowalski, podkreślił, że umiejętność pracy bezpiecznej, pracy w zgodzie z prawem, dbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych ludzi to kompetencje, które będą towarzyszyć w całym dorosłym życiu zawodowym. W konkursie wzięło udział 21 uczniów reprezentujących m.in. nasz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Branżową Szkołę I Stopnia nr 4 w Olkuszu, Zespół Szkół nr 1 w Miechowie, Zespół Szkół w Gdowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy to uczniowie odbywający przygotowanie zawodowe u pracodawców zrzeszonych w krakowskich cechach branżowych oraz w cechach terenowych.

Po przeprowadzonej części pisemnej konkursu polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań z zakresu prawa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy wyłoniono szóstkę finalistów zakwalifikowanych do części ustnej konkursu:
· Dominika Grabka – ( cukiernik ) – Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie, mistrz szkolący: Jacek Mróz
· Ewelina Antos – (cukiernik) – Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Wadowicach, mistrz szkolący: Robert Pióro
· Jan Iskra – (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) – Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce, mistrz szkolący: Marek Lasoń
· Natalia Trzcionkowska ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Olkuszu, mistrz szkolący: Sylwia Rogozik
· Roksana Łaskawiec – ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Olkuszu, mistrz szkolący : Sylwia Rogozik
· Kruźlak Anna – ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, mistrz szkolący : Marzena Sikora.

Druga cześć konkursu – ustna – wyłoniła:

I miejsce – Ewelina Antos
II miejsce – Dominika Grabka

Zwyciężczynie I i II miejsca będą reprezentować naszą Izbę podczas XIX-go Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP w dniu 22 maja 2019 r w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, natomiast dla zwycięzców oraz finalistów zostały przygotowane nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy oraz przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości Krakowie.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom. Powodzenia w etapie ogólnopolskim w Warszawie!!!