Start > Aktualności > Aktualności > MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – ZGŁOSZENIA

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – ZGŁOSZENIA

Zachęcam młodzież Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie do udziału Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Etap szkolny odbyłby się w naszej szkole do połowy stycznia. szczegóły w regulaminie poniżej  i bibliotece szkolnej.  Zgłoszenia do etapu szkolnego maksymalnie do 20 grudnia 2019 r.

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają uczniów wszystkich szkół województwa małopolskiego do udziału w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

CELE KONKURSU:
 Doskonalenie umiejętności pięknego czytania
 Kształtowanie kultury czytelniczej
 Rozwijanie twórczych talentów

Konkurs rozgrywany będzie w dwóch etapach:

I – ETAP SZKOLNY -przeprowadzenie konkursu na terenie szkół oraz zgłoszenie w nieprzekraczalnym terminie
do 23 stycznia 2020 r.
1 finalista etapu szkolnego z klas I –II ze szkoły podstawowej,
1 finalista etapu szkolnego z klas III –IV ze szkoły podstawowej,
1 finalista etapu szkolnego z klas V –VI ze szkoły podstawowej,
1 finalista etapu szkolnego z klas VII –VIII ze szkoły podstawowej,
2 finalistów etapu szkolnego ze szkoły ponadgimnazjalnej

II – ETAP MIĘDZYSZKOLNY – przesłuchanie finalistów etapu szkolnego
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1 – Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci
4 marca 2020 r. od godz. 9.00 według harmonogramu podanego pocztą elektroniczną.
Informacja o wyróżnionych uczniach zostanie umieszczona na stronach internetowych Wojewódzkiej Biblioteki
Publicznej w Krakowie i Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 25 marca 2020 r. o godz. 10.00
w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1
Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci
Podczas finału konkursu Mistrzowie Czytania przeczytają przygotowane fragmenty.

Prosimy o przygotowanie do czytania fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy czytają przygotowany fragment prozy zawierający dialog i opis.

Ocenie podlega:
dykcja (0-3 pkt.),
interpretacja tekstu (0-3 pkt.),
zachowanie limitu czasu (do 3 minut) (1 pkt).

ZGŁOSZENIA MOŻNA PRZEKAZYWAĆ WYŁĄCZNIE POPRZEZ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY NA STRONIE
http://www.tnbsp.malopolska.pl/ w dniach od 10 stycznia 2020 r. do 23 stycznia 2020 r.

Należy wypełnić wszystkie pola w formularzu zgłoszeniowym.

Będą potrzebne m.in. następujące informacje: imię, nazwisko ucznia, klasa, szkoła; autor i tytuł wybranej książki; imię, nazwisko opiekuna; data eliminacji szkolnych i ilość uczestników; aktualny e-mail do opiekuna (szkoły), na który będą przesłane informacje o godzinie przesłuchania finalistów etapu szkolnego.

Ewentualną zmianę nazwiska finalisty można zmienić wyłącznie do 23 stycznia 2020 r.
Adres do kontaktu: info@tnbsp.malopolska.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Na etap międzyszkolny należy przynieść podpisane oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) zgodnie z załączonym poniżej wzorem. Oświadczenie jest niezbędne, aby uczeń mógł uczestniczyć w konkursie.

regulaminpcz2019

Edyta Gawin