Start > Aktualności > Aktualności > PROJEKT EDUKACYJNY „LEKCJE Z ZUS” – edycja 2019/2020

PROJEKT EDUKACYJNY „LEKCJE Z ZUS” – edycja 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 r. uczniowie klasy 2 A, 3 A, 4 TE uczestniczyli w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt ten objęty jest patronatem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz MEN, a także rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

„Lekcje z ZUS” jest to pierwszy, autorski projekt opracowany przez ZUS, który powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Uczniowie realizując projekt otrzymali pakiety edukacyjne i wsparcie eksperta ZUS z najbliższego oddziału. Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” była Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Projekt ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W etapie szkolnym tej olimpiady wzięło udział 45 uczniów. Za udział w tym przedsięwzięciu  uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Podziękowanie1

Podziękowanie2

Podziękowanie3

Podziękowanie4

Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do udziału w projekcie w przyszłym roku szkolnym.

Anna Kordzikowska