Start > Aktualności > Aktualności > „RZEMIEŚLNICZY TRAMWAJ MIKOŁAJKOWY” Z PREZENTAMI W SZPITALU IM. ŻEROMSKIEGO

„RZEMIEŚLNICZY TRAMWAJ MIKOŁAJKOWY” Z PREZENTAMI W SZPITALU IM. ŻEROMSKIEGO

6 grudnia 2019 r. młodzież Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wyruszyła na przystanek Rondo Grzegórzeckie, by przejechać pod Urząd Miasta Krakowa, gdzie miała odebrać upominki – od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego – dla chorych dzieci. Grupa młodzieży uświetniła tę uroczystość koncertem i występem na Rynku Głównym – przygotowanymi przez p. Wioletę Micherdę i p. Barbarę Piotrowską oraz nauczycielkę języka angielskiego.

Około godziny 14 30 aż 144 Mikołajów, w tym szkolna grupa wolontariatu z p. Pauliną Zacharą, odebrało prezenty z Urzędu Miasta Krakowa. Z panem Majchrowskim spotkała się tam także Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Kosacka i Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Następnie uczestnicy akcji pojechali świątecznym tramwajem do dzieci do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. W Mikołajki żadne dziecko nie powinno być smutne i o to właśnie zadbali nasi Mikołaje.

Przejazd Mikołajów do szpitala już od kilku lat wspólnie organizuje MPK SA w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, firma Artim, Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oraz Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego.

Po południu, ok. godz. 17.15, ten sam specjalnie udekorowany mikołajkowy tramwaj MPK przejechał na trasie Kopiec Wandy – ul. Ujastek Mogilski, al. Solidarności – plac Centralny, a następnie ruszył al. Jana Pawła II, ul. Mogilską do Ronda Mogilskiego. Kursował aż do 20.00 – w centrum miasta ulicami: Lubicz, Basztową, Dunajewskiego, Podwale, Straszewskiego, Franciszkańską, pl. Wszystkich Świętych, Dominikańską, Starowiślną, Dietla, Grzegórzecką i al. Powstania Warszawskiego. Tramwaj zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie przejazdu, gdzie słodyczami częstowano podróżnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i poświęcili swój cenny czas innym.

Czytaj więcej: http://izba.krakow.pl/item/532-prezenty-od-mikolaja-w-tramwaju-mpk