Start > Aktualności > Aktualności > Szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowano w szkole Konkurs Patriotyczny o Puchar Pani Dyrektor.

Uroczystości patriotyczne miały miejsce 13 listopada w auli szkolnej. Imprezę rozpoczęto od wyświetlenia filmu animowanego pt. „Historia Polski” Tomasza Bagińskiego. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela historii pana Rafała Matusa, gościliśmy honorowo pułkownika Tomasza Jamróz-Piłsudskiego, dowódcę grupy rekonstrukcyjnej 1 Pułku Piechoty I Brygady Legionów Polskich., spokrewnionego z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, który zapoznał młodzież szkolną z historią kilku dekad minionego stulecia.

Następnie odbył się kilkuetapowy konkurs patriotyczny. Oto kategorie i zwycięzcy:

1. QUIZ WIEDZY HISTORYCZNEJ

I miejsce – klasa 1 ZWB

II miejsce – klasa 1 TL

III miejsce – klasa 1 A

2. PLAKAT

I miejsce – klasa 1 ZSK

II miejsce – klasa 2 B

III miejsce – klasa 3 TE

3. WYKONANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

I miejsce – klasa 2 AR

II miejsce – klasa 1 A

III miejsce – klasa 4 TT

4. ŻYWY OBRAZ

I miejsce – klasa 2 AR

II miejsce – klasa 1 ZF

III miejsce – klasa 3 TE

WYRÓŻNIENIE – klasa 3 ZW

Puchar Pani Dyrektor otrzymała klasa 1 A (wychowawca pani Dorota Bodziarczyk).

Serdecznie gratulujemy!

Obchody niepodległościowe w szkole zwieńczył występ ph. „Piękna niepodległa” grupy teatralnej „Teatr Rzeźnicza”. Młodzi aktorzy pod opieką i przewodnictwem pani Barbary Piotrowskiej, nauczyciela języka polskiego, za znakomity występ otrzymali od Pani Dyrektor Nagrodę Specjalną.

Obchody Święta Niepodległości gromadzą całą społeczność szkoły. Zróżnicowane zadania i konkursy pozwalają każdemu zaangażować się we wspólne świętowanie, poszerzanie wiedzy, a także na budowanie patriotyzmu w dzisiejszych czasach i na miarę współczesnych wymagań. Pozytywna rywalizacja pozwala na sukces różnym zespołom klas technicznych i branżowych, co zachęca uczniów i nauczycieli do kreatywności i coraz nowych pomysłów.

Dodatkowo odbywał się konkurs internetowy na najpiękniejszą kokardę patriotyczną, który wygrała uczennica klasy 4 HE – Kinga Frasik.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali: pani Magdalena Piórecka, pani  Barbara Piotrowska, pan Rafał Matus i pan Wojciech Zgud.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu, a wszystkim zaangażowanym w tegoroczne uroczystości po stokroć wielkie dzięki.

Konkurs w kategorii „Żywy obraz” – oryginały i prace uczniów: