Start > Aktualności > Aktualności > Uczniowie z klasy 1 A zwiedzali obiekty sakralne

Uczniowie z klasy 1 A zwiedzali obiekty sakralne

22 lutego 2019 roku uczniowie klasy 1 A wraz z nauczycielem dr Robertem Warchałem udali się do kościoła p.w. św. Mikołaja w Krakowie. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania późnogotyckiego pentaptyku z końca XV wieku. Następnie uczniowie obejrzeli latarnię umarłych, która w zamyśle budowniczych miała informować wędrowców o zbliżaniu się do miejsca świętego. Następnie zwiedzali kolejne obiekty sakralne. W kaplicy obejrzeli wczesnorenesansowy obraz Madonny ze świętymi Wojciechem i Stanisławem, gdzie młodzież miogła adorować Najświętszy Sakrament. W trakcie wyjścia uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki akademickiej Ignatianum.