Start > Aktualności > Aktualności > Krakowskie rzemiosło w obiektywie uczniów ZS Fototechnicznych z Warszawy

Krakowskie rzemiosło w obiektywie uczniów ZS Fototechnicznych z Warszawy

W dniach 7-10 czerwca 2017 r. już po raz drugi, gościliśmy w naszej szkole uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych z Warszawy, wraz z nauczycielem panią Renatą Woroniecką. Uczniowie to laureaci konkursu fotograficznego, którzy odwiedzili Kraków, aby uwiecznić pracę krakowskich rzemieślników. Publikujemy widzianą ich okiem fotorelację z pobytu.

Odwiedzili Artystyczną Pracownię Krawiecką „J. Turbasa” przy ulicy Św. Gertrudy 15 w Krakowie. Założona została przez wybitnego rzemieślnika Józefa Turbasę, którego imię 4 czerwca br. otrzymała krakowska ulica łącząca ulicę Klimeckiego z Nowohucką. Następnie wybrali się na Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE w międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Uczniowie mieli również okazję robić zdjęcia w Pracowni Jubilerskiej HRIS przy ulicy Świętokrzyskiej 8 w Krakowie, u pana Stanisława Sroki w Pracowni Tapicerskiej przy ul. Ruczaj 14 w Krakowie oraz w Pracowni Lutniczej Pawlikowscy przy ulicy Zgodnej 53 w Libertowie. Ciąg dalszy zdjęć już wkrótce!