Start > Aktualności > Aktualności > WYCIECZKA DO FCA FIAT AUTO POLAND

WYCIECZKA DO FCA FIAT AUTO POLAND

16 stycznia 2020 r. uczniowie z klasy 1 TL, 1 TLP, 2 TL oraz 3 B w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w wycieczce zawodowej na teren zakładu produkcyjnego FCA Fiat Auto Poland w Tychach.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji, spawania części i podzespołów oraz montażem gotowego wyrobu. Praca robotów zrobiła na zwiedzających największe wrażenie. Linia montażu pokazała jak sprawnie i szybko realizuje się proces kompletacji i składania wyrobu gotowego.

Zakład  w Tychach zajmuje 2,4 mln m² powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 54 sekundy zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie ok. 2808 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe.

Opiekunami w czasie wyjazdu byli: p. Katarzyna Kukuła, p. wicedyrektor Kazimierz Mastek oraz p. Lucjan Malik.