Start > Aktualności > Aktualności > XV Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

XV Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

Wczoraj, tj 27 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie odbyły się coroczne, XV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”. Wśród prezentowanych szkół nie mogło zabraknąć naszej szkoły:)

W trakcie XV „Styczniowych spotkań gimnazjalistów” 23 krakowskie zespoły szkół technicznych zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek, tradycje, szczególne osiągnięcia oraz ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2017/2018. W trakcie imprezy nie zabrakło atrakcji, takich jak np.: pokazy, występy artystyczne, konkursy, degustacje, prezentacje itp., które, także w sposób niekonwencjonalny, udowodnią, iż warto kształcić się w oferowanych zawodach.

W wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji naszej szkoły. Na stoisku szkoły MIRiP po raz pierwszy w historii tego wydarzenia zaprezentowano unikalny zawód zduna. Jest to nowy kierunek otwarty w naszej szkole – do tej pory żadna z krakowskich szkół nie mogła zaoferować nauki w tym zawodzie. Dzięki współpracy z Małopolskim Cechem Zdunów i zawodów pokrewnych, któremu przewodzi właściciel firmy CEBUD Pan Jacek Ręka uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat odnawialnych źródeł energii, zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy dawnym a obecnym sposobem budowy pieców a także dowiedzieć się jak dlaczego i jak powstaje krakowski smog.
Ponadto można było podziwiać pracę uczniów szkoły z grudniowego konkursu „Fachowa Ozdoba” i porozmawiać z ich zwyciężczynią – Klaudią Maciusik, która wraz z Izą Maciusik (klasa 1AR) prezentowały ofertę szkoły za co bardzo dziękujemy!

Poza tym, gimnazjaliści i ich opiekunowie byli informowani o przedsięwzięciach realizowanych przez MIRiP m.in. o planowanych „Dniach otwartych zakładów rzemieślniczych”, czy też organizowanym 5 marca 2017 na naszej szkole 25 Małopolskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa. W promocji szkoły pomagali nauczyciele szkoły Wojciech Zgud Rafał Matus oraz pracownicy MIRiP – Beata Ostrowska i Tomasz Kowalik.

„Styczniowe spotkania gimnazjalistów” to cykliczna impreza o charakterze edukacyjno – wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas trzecich małopolskich gimnazjów, ich rodzicach, dyrektorach oraz nauczycielach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Swoją obecnością zaszczyciła Prezydent Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sport Katarzyna Król. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli rzemiosła – Prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego wraz z z-ca dyrektora MIRiP Tomaszem Kowalikiem, Członka Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie Marty Łudzik oraz dyrektora Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP Elżbiety Kosackiej.