Start > Aktualności > Aktualności > KONFERENCJA LOGISTYCZNA – SZKOLIMY SIĘ!

KONFERENCJA LOGISTYCZNA – SZKOLIMY SIĘ!

Dnia 6 marca 2024 r. nauczyciele przedmiotów logistycznych: p. Agnieszka Kuś i p. Przemysław Kubal wzięli udział w konferencji Nowoczesne kształcenie w zawodzie technik logistyki i zawodach pokrewnych, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Logistyków Polskich, Koło Naukowe Logpoint oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
Program konferencji obejmował:
  1. Kompetencje przyszłości w kontekście nowoczesnych wyzwań technologicznych w edukacji i na rynku pracy – prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala.
  2. Cele projektu „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego oraz uczenia się przez całe życie” – Aleksander Iszczuk.
  3. Zastosowania AI w Logistyce i Produkcji – dr inż. Katarzyna Rudnik i dr Izabela Czabak-Górska.
  4. BCU – nowość w systemie oświaty – Roman Kępiński.
  5. Nowoczesne metody kształcenia praktycznego w szkołach średnich (gry, multimedia, w tym interaktywne, virtualna rzeczywistość) – Tomasz Stasiak i Filip Gorzka.
  6. Modelowanie symulacyjne procesów logistycznych z użyciem FlexSim® – Sławomir Luściński.
  7. Jak pozyskać środki na uruchomienie laboratorium logistycznego? – Agnieszka Ciszewska
  8. Panel dyskusyjny: Nowoczesne kształcenie zawodowe wobec wyzwań rozwoju technologicznego – dr Dariusz Masłowski – moderator, Joanna Raźniewska – Opolska Kurator Oświaty, Aleksander Iszczuk – naczelnik Wydziału Oświaty, Ewa Nowak-Kübler- dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Adam Busławski.
  9. Aktualności programu Erasmus+ – Jakub Zieliński.
  10. Dobre praktyki kształcenia w zawodzie technik logistyk z doświadczenia uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu – Anna Rogowska.
  11. Współpraca szkół ze Studenckimi Kołami Naukowymi. Case study na przykładzie SKN LogPoint – dr inż. Dariusz Masłowski – LogPoint.
  12. Techniki Logistyczne w praktyce – business case study – Witold Parzonka.