Start > Aktualności > Aktualności > „Ostatnia Rodzina”

„Ostatnia Rodzina”

„OSTATNIA RODZINA” – realizacja drugiego etapu  projektu  „Zdzisław Beksiński- jeden z największych twórców malarstwa XX wieku”.

20 października 2016 roku mieliśmy możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat życia i twórczości artysty, którego prace cieszą się zarówno w Polsce, jak i na świecie ogromną popularnością. Kontekst biograficzny rodziny Beksińskich w filmie „Ostatnia rodzina” stał się dla nas kluczem interpretacyjnym trudnej tematyki dzieł malarza.
Film pretenduje do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali w Locarno i w Gdyni. Porusza najważniejsze motywy dotyczące egzystencji współczesnego człowieka, które znane są nam również z literatury.
Wiele z zaprezentowanych na filmie dzieł malarskich było przedmiotem wystawy, która miała miejsce w ubiegłym roku w naszej szkole.