Start > Aktualności > Aktualności > Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

W dniu 20 września 2019 roku uczniowie klasy 1SKP wraz z nauczycielem dr R. Warchał udali się do Akademii Ignatianum w Krakowie. Pobyt na uczelni jezuitów rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa. Młodzież zapoznała się z historią św. Ignacego Loyoli oraz miała okazję podziwiać dobrze zachowaną mozaikę autorstwa Jana Bukowskiego. W obiekcie sakralnym uczniowie obejrzeli kaplicę adoracji, ołtarz w głównym prezbiterium, a także ołtarz Matki Boskiej Anielskiej, który zdaniem historyków sztuki, jest jednym z najcenniejszych dzieł sztuki sakralnej w Polsce. Kolejnym etapem wyjścia było zwiedzanie pałacu Zofiówki, w której prof. J Bremer osobiście przywitał klasę małopolskiego rzemiosła. Na terenie Akademii Ignatianum uczniowie zobaczyli dobrze zaopatrzoną bibliotekę oraz obejrzeli sale wykładowe, kaplicę, aulę i  pomieszczenia seminaryjne.