Start > Aktualności > Aktualności > BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA OD 1 CZERWCA 2020 r.

BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA OD 1 CZERWCA 2020 r.

Zawiadamiamy, że biblioteka szkolna będzie czynna od 1 czerwca – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Prosimy uczniów wszystkich klas o zwroty wypożyczonych dokumentów.

Przed wizytą w bibliotece szkolnej prosimy zapoznać się z Regulaminem przyjmowania i zwrotów dokumentów bibliotecznych ZSRiP MIRiP w Krakowie (regulamin biblioteki szkolnej obowiązujący od 1 czerwca 2020 r.), obowiązującym w okresie trwania epidemii wywołanej COVID-19. Prosimy o przestrzeganie tychże wytycznych.

Regulamin przyjmowania i zwrotów materiałów bibliotecznych
w bibliotece szkolnej
Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości
im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy MIRiP w Krakowie

1. Nauczyciele bibliotekarze oraz czytelnicy powinni przebywać w bibliotece w maseczce (nosić osłonę nosa i ust) i rękawiczkach ochronnych.
  2. Zaleca się zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
  3. Biblioteka powinna być często wietrzona, a powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, często czyszczone.
  4. Należy dezynfekować blat/biurko bibliotekarza po obsłużeniu każdego czytelnika.
  5. Jednocześnie w bibliotece może przebywać z bibliotekarzem jedna osoba. Pozostałe oczekują przed wejściem do biblioteki zachowując odstęp minimum 1,5 m.
  6. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00 – od 1 czerwca 2020 r.
  7. Wszystkie zwrócone materiały biblioteczne podlegają kwarantannie. Na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby); na tekturze i papierze – wirus jest aktywny do 24 godzin.
  8. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki są oznaczone datą przyjęcia.
  9. Jeżeli uczeń z ważnych przyczyn nie będzie w stanie zwrócić wypożyczonych materiałów do 26 czerwca 2020 r., powinien powiadomić o tym mailowo bibliotekarza do 22 czerwca br. (edytasgawin@gmail.com) i ustalić z nim pierwszy możliwy termin zwrotu w późniejszym terminie i/lub rodzaj ekwiwalentu za nieoddaną pozycję.
  10. Czytelnicy przybywający z zagranicy powinni przejść minimum 14 dni kwarantanny zanim pojawią się w szkole czy bibliotece.
  11. Z powodu epidemii nie przewiduje się w tym roku szkolnym wypożyczeń książek na okres wakacji.
  12. Wprowadza się ograniczenia w użytkowaniu komputerów i katalogu elektronicznego. Z katalogu można korzystać jedynie na zewnątrz szkoły- przez Internet, jeśli czytelnik zarejestruje się w szkolnym systemie MOL NET+ podając bibliotekarzowi swój adres mailowy – tylko wtedy ma dostęp do bazy danych.
  13. Wszelkich wyjaśnień udziela p. Edyta Gawin posługująca się mailem edytasgawin@gmail.com.