Start > Aktualności > Aktualności > BLIŻEJ KULTURY ŻYDOWSKIEJ

BLIŻEJ KULTURY ŻYDOWSKIEJ

W dniu 20 września 2023 roku uczniowie klasy 5 TLP, pod opieką nauczyciela dra Roberta Warchała, udali się na Plac Bohaterów Getta w Krakowie. Celem tego wyjścia było wprowadzenie młodzieży w kulturę krakowskich Żydów z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zgłębić historię przedwojennego Podgórza oraz bliżej poznać postać Tadeusza Pankiewicza.

Po wizycie na Placu Bohaterów Getta, grupa udała się do Parku im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Pomiędzy podgórskimi skałkami trasa wiodła na stadion Korony, do Centrum Sportu Parkowa, a stamtąd na plac Lasoty.

W planie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Parafii św. Józefa, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią i teologicznym znaczeniem patrona rzemieślników. W kościele uczestnicy zobaczyli Kaplicę Adoracji, ołtarz główny oraz ołtarz boczny przedstawiający Zwiastowanie.

Kolejnym ważnym punktem wyjścia była wizyta w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kościele Redemptorystów uczestnicy wyjścia mogli podziwiać cudowny obraz oraz konfesjonał, przy którym Karol Wojtyła często się spowiadał.

Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy udali się pod grotę z wyremontowaną figurą Matki Boskiej Różańcowej.