Start > Aktualności > Aktualności > CIASTO NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA

CIASTO NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA

W dniu 30.11.2018 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast połączony ze świętowaniem Andrzejek. Wydarzenie było wspólnym dziełem Wolontariatu Szkolnego oraz Samorządu Uczniowskiego.

W godzinach 8.45 – 12.25 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli zakupić kawałki domowych ciast oraz uczestniczyć we wróżbach andrzejkowych. Ciasta zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Dziękujemy szczególnie: Gabrieli Skrzypek, Zuzannie Korfel (obie z klasy 2 AR), Anastazji Czech (1 TL), Paulinie Daniewskiej, Klaudii Kaderzawek, Klaudii Grucy (z klasy 1 A), Natalii Dzierwie (1 ZSK), Patrycji Fąfarze (2A), Mateuszowi Sułkowi (3 TE) oraz Pani Katarzynie Majce.

Można było skosztować bezy, sernika, piernika, ciasta kokosowego, szarlotki czy różnego rodzaju babeczek. Specjalnością było ciasto czekoladowo-pomarańczowe z autorskiego przepisu.

Zebraliśmy 327.27 zł. Cały koszt został przeznaczony na zakup artykułów dla Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej przy ul. Żywieckiej 16 w Krakowie.

Popołudniu tego samego dnia, dwie uczennice wraz z opiekunem Wolontariatu udały się do Domu Matki i Dziecka przekazując zakupione dary: pampersy, mleko dla małych dzieci czy słodycze. Siostra dyrektor była bardzo wdzięczna. Nawiązano również współpracę wolontaryjną opartą o pomoc dzieciom w lekcjach i organizowaniu im czasu wolnego.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do takiego dzieła, to zapraszamy do kontaktu z opiekunem Wolontariatu – Panią Pauliną Zacharą.