Start > Aktualności > Aktualności > DOBRZE, ŻE CZYTASZ – TARGI KSIĄŻKI 2023

DOBRZE, ŻE CZYTASZ – TARGI KSIĄŻKI 2023

W piątek dnia 27.10.2023 r., grupa uczniów z technikum i szkoły branżowej pod opieką nauczyciela bibliotekarza p. Edyty Gawin, udała się na 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Odbywały się one w Hali Expo przy ul Galicyjskiej 9. W czasie tej masowej imprezy czytelniczej młodzież uczestniczyła w spotkaniach z autorami książek, zapoznawała się z ofertą wydawniczą i księgarską.
Atrakcją Targów były miejsca poświęcone naszej Noblistce, Wisławie Szymborskiej, której jest poświęcony obecny rok.
Dodatkowo uczniowie wykonali ćwiczenia mające na celu zrozumienie roli targów w działalności marketingowej firm, jak też mieli możliwość zapoznania się z formami promocji, jakie stosują wydawcy i inni wystawcy, aby pozyskać klientów z różnych grup wiekowych i przyciągnąć ich uwagę.