Start > Aktualności > Aktualności > DOŁĄCZAMY DO AKCJI „MIŁE ŁĄKI NA BALKONY” – ODBIERZ NASIONKA W SZKOLE!

DOŁĄCZAMY DO AKCJI „MIŁE ŁĄKI NA BALKONY” – ODBIERZ NASIONKA W SZKOLE!

Od 22.04.2021 r. (czwartek) w godzinach 8:00 – 15:30 w budynku naszej szkoły przy ul. Rzeźniczej 4 (w sekretariacie uczniowskim/głównym), do odbioru będą torebki z nasionkami w ramach akcji „Miłe łąki na balkony”.

„Miłe łąki na balkony” to akcja Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, która powstała we współpracy z Fundacją Kwietną, Agencją Ancymony oraz MMP.

Dzięki nasionkom łąk kwietnych będzie można zasiać swoją prywatną, balkonową lub parapetową łąkę kwietną!

To inicjatywa, która nie tylko edukuje, ale przede wszystkim pokazuje prosty sposób, jak małym wysiłkiem można dokonać wielkiej zmiany. Łąki kwietne, są prawdziwymi hotspotami bioróżnorodności. Owady zapylające potrzebują pożywienia i schronienia, które zapewniają im kwiaty składające się na mieszankę nanołączek. W poszukiwaniu pokarmu pszczoły mogą dolecieć nawet do wysokości 12 piętra. Warto również zadbać, aby odwiedzające nasz balkon owady miały dostęp do wody.

Zachęcamy do dołączania do grupy na Facebooku poświęconej całej akcji: facebook.com/groups/milalakinabalkony oraz śledzenia aktualności na stronie Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.