ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > DZIEŃ KULTUR I NARODÓW ŚWIATA

DZIEŃ KULTUR I NARODÓW ŚWIATA

13 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs w ramach Dnia Kultur i Narodów Świata. To przedsięwzięcie organizowane jest co roku i zawsze budzi ogromne emocje.

Pierwszym elementem wydarzenia był wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu” konkurs wiedzy na temat krajów i ich kultur. To uczniowska inicjatywa, która tak spodobała się publiczności, że będzie kontynuowana. Samorząd Uczniowski zadbał o odpowiedni klimat, było charakterystyczne gwieździste tło, „żółte szansy” oraz charyzmatyczni prowadzący.

Zwycięzcami pierwszej edycji szkolnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” zostali

I miejsce – klasa 3 TT (Anna Drzyzga, Oliwia Gabryś)II miejsce – klasa 1 A (Justyna Misiorek, Tomasz Kowalczyk)III miejsce – klasa 3 ZW (Karol Jania, Kordian Jania).

Kolejnym etapem były występy artystyczne. Konkurs otworzyła klasa 1 A, która w spektakularny sposób zaprezentowała Koreę Południową tańcząc do słynnego Gangnam Style.

Następnie, klasa 1 TT przedstawiła Finlandię a w zasadzie jej przedstawicieli czyli Muminki. Na publiczności szczególne wrażenie zrobiły postacie Buki i Włóczykija.

Na gorące Hawaje zabrała nas klasa 1 TL, która wykonała taneczną wariację Hula, oraz zaprosiła reprezentantów klas do turnieju Limbo. Zwycięzca otrzymał hawajski naszyjnik z kwiatów oraz czekoladę o smaku kokosowym.

2 ZW to kolejna klasa, która zaprezentowała skomplikowany układ taneczny promujący słoneczne Portoryko.

2 B przygotowała bogata kreację artystyczną. Na początku dźwięk pieśni Amazing Grace sprawił, że publiczność poczuła jak w Stanach Zjednoczonych. Ach co to był za występ: skoczne kowbojki, Kim Kardashian, artyści hip-hopowi, sportowcy, cheerleaderki, a nawet Hannah Montana sprawili, że publiczność zaniemówiła z wrażenia.

Następnie zaśpiewały przedstawicielki klasy 3 TT, wykonując irlandzkie szanty.

Ostatni występ został nagrodzony gromkimi brawami. Reprezentanci Rosji, a właściwie klasy 3 TE w brawurowy sposób wykonali program satyryczno-taneczny do znanych hitów. Gdy Masza i Niedźwiedź, tancerki w charakterystycznych kokosznikach, akordeonista oraz rosyjska babuszka prezentowali się na scenie, z widowni słychać było śmiech i okrzyki zachwytu.

Na koniec pan Rafał Matus z klasą 3 CR zaprezentowali Hiszpanię. Ubrani w piłkarskie stroje Realu Madryt przedstawili ciekawą prezentację dotyczącą kraju z Półwyspu Iberyjskiego i swojego ukochanego klubu piłkarskiego.

KREACJA ARTYSTYCZNA – zwycięzcy i wyróżnieni:

I miejsce – klasa 2 B 

II miejsce – klasa 1 TL

III miejsce – klasa 3 TE

Wyróżnienia: 1 A, 1 TT, 2 ZW

Po występach, przyszedł czas na ocenę dokonań kulinarnych. Jury i zgromadzeni mieli możliwość skosztowania m. in. rosyjskiego ciasta Medovnik, krakowskiego sernika, amerykańskich corn-dogów, węgierskiego gulaszu, hiszpańskich pączków churros i wielu, wielu innych potraw.

KUCHNIE ŚWIATA

I miejsce – klasa 1 A 

II miejsce – klasa 2 B

III miejsce – klasa 4 HE

Wyróżnienie: 3 TE

Nowym elementem Dnia Kultur był konkurs fotograficzny pt. Fryzury Świata. Jury było pod wrażeniem pomysłowości i umiejętności stylizacyjnych uczniów. Wyniki:

FRYZURY ŚWIATA

I miejsce – klasa 1 TT 

II miejsce – klasa 2 B

III miejsce – klasa 3 TE

Wyróżnienia: 1 A, 1 TL, 1 ZF, 3 AR

1 TT (francuski warkocz), 2 B (amerykańskie fryzury w stylu lat 50.), 3 TE (rosyjskie warkocze z charakterystyczną ozdobą Kokosznik).

W konkurencji Malowanie twarzy zasłużyli się przedstawiciele kilku klas. Oto najlepsi:

MALOWANIE TWARZY

I miejsce – klasa 1 TT 

II miejsce – klasa 1 TL

III miejsce – klasa 1 A

W dodatkowej konkurencji polegającej na przygotowaniu proporczyka uczestniczyła klasa 3 AR, za co bardzo dziękujemy.

Na koniec imprezy głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, która przekazała zwycięzcom i wyróżnionym nagrody i dyplomy. Przyznała też nagrodę Grand Prix i wręczyła klasie 2 B statuetkę kryształowego byka. Klasa ta okazała się w tym roku bezkonkurencyjna. Serdecznie gratulujemy.

Konkurs zorganizowała Komisja Języków Obcych we współpracy z Samorządem Uczniowskim, a pracę uczniów oceniało Jury w składzie: pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, pani wicedyrektor Magdalena Piórecka oraz nauczyciel bibliotekarz pani Edyta Gawin. Imprezę prowadziła pani Barbara Gawin z panem Wojciechem Zgudem i panem Rafałem Matusem. Wszystkim, którzy się przygotowali, oceniali, organizowali konkurs, składamy serdeczne podziękowania i liczymy na dalszą współpracę.

Organizatorzy

 
Współpracujemy z: