ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > 20 MARCA – DZIEŃ LITERATURY 2024 „ZIELONO MAM W GŁOWIE!” ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

20 MARCA – DZIEŃ LITERATURY 2024 „ZIELONO MAM W GŁOWIE!” ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

20 marca 2024 roku, w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja DNIA LITERATURY.

W tym roku proponujemy następujące konkurencje klasowe i indywidualne:

  1. Konkurs recytatorski

konkurs recytatorski „Zielono mam w głowie” poezji Kazimierza Wierzyńskiego (jeden z patronów roku 2024) i Jana Lechonia, Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Skamandryci). Chętni uczniowie (z Zespołu i szkół podstawowych – 7 i 8 klasy) zgłaszają swój udział wraz z określeniem wybranego utworu do dnia 15 marca 2024 r. u swojego nauczyciela j. polskiego (p. I. Firlej- Liszka, p. Z. Kurek, p. D. Paduch, p. B. Piotrowska).

Regulamin konkursu „Zielono mam w głowie!”

  1. Quiz wiedzy o literaturze.

Klasy, które zgłoszą swój udział w konkurencji typują dwóch/trzech przedstawicieli. Ich zadaniem będzie udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień literackich, wiedzy z treści i problematyki lektur szkolnych oraz najbardziej znanych utworów literackich klasyki polskiej i światowej.

  1. Konkurs literacko/muzyczno/filmowy
    W tej konkurencji każda klasa lub jej reprezentacja tworzy jeden filmik/prezentację będącą muzycznym komentarzem (piosenka w języku polskim) do wybranej lektury/ bohatera literackiego/sceny z powieści itp.
    Uczniowie przesyłają filmy/prezentacje do 15 marca br. na adres mailowy edytasgawin@gmail.com.
    Filmy/prezentacje nie mogą zawierać wulgarnych i obraźliwych treści.

Zachęcamy wszystkich Państwa Nauczycieli do wzięcia udziału w tegorocznej edycji „Strefy epickiej książki”. Pomysł polega na tym, że każdy z nauczycieli może przeczytać uczniom fragment swojej ulubionej książki (ważne, żeby nie była to lektura szkolna, a czas czytania nie przekroczył 15 minut), oczywiście wszystko po to, aby zainteresować a może zainspirować uczniów ciekawą literaturą, pokazać im naszą „radość czytania” i być może niekonwencjonalne „oblicze belfra” Tych z Państwa, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie prosimy o informację zwrotną poprzez dziennik elektroniczny również do 15 marca 2024 r. ze względu na konieczność ułożenia harmonogramu wystąpień oraz wytypowania klas, którym będziecie Państwo czytać.

Do 15 marca zbieramy w bibliotece szkolnej Wasze ulubione zakładki do książek (forma dowolna), z których powstanie wystawa. Po wydarzeniu zakładki zostaną zwrócone właścicielom 🙂

Zapraszamy też tradycyjnie na „Randkę w ciemno z książką” – szczegóły wkrótce 🙂

Zachęcamy do udziału i zaangażowania. Powodzenia!

Poloniści i Bibliotekarze ZSRiP MIRiP
Współpracujemy z: