ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu.

Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu.

19 kwietnia minęła 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, w tym dniu obchodzimy również ustanowiony przez władze Rzeczypospolitej Polskiej Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. Łączy nas pamięć o zamordowanych, dlatego warto przypominać wydarzenia, które miały miejsce nie tak dawno temu, a wciąż dla wielu ludzi są bolesnym i trudnym doświadczeniem.

Uczniowie zebrani w auli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 mogli przypomnieć sobie, czym był Holocaust i dlaczego wybuchło powstanie w getcie warszawskim. O krakowskiej ŻEGOCIE – polskiej organizacji pomagającej Żydom w czasie II wojny światowej, młodzież miała okazję dowiedzieć się z  wykładu zaproszonego gościa Pana Krzysztofa Kulisiewicza, wnuka Tadeusza Seweryna, założyciela krakowskiego oddziału ŻEGOTY.

Kolejnym punktem programu był marsz pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym krakowskie ofiary Holocaustu na ul. Szerokiej, w samym sercu dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz.

Na zakończenie obcodów Dnia Pamięci szkolny Teatr „Ulica Rzeźnicza” zaprosił na spektakl pt.: „Życie niedokończone…”.

 
Współpracujemy z: