Start > Aktualności > Aktualności > FESTIWAL ZAWODÓW W TAURON ARENIE

FESTIWAL ZAWODÓW W TAURON ARENIE

26-27 kwietnia 2022 r. Województwo Małopolskie już po raz dziewiąty zorganizowało Festiwal Zawodów w Małopolsce.

Do bezpośredniego udziału w tym dwudniowym wydarzeniu zaproszeni byli szczególnie uczniowie klas 8, ich nauczyciele i rodzice. Podczas Festiwalu mogli zapoznać z ofertą szkół branżowych z Małopolski, a także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów na stu stoiskach w ramach stref branżowych, gdzie uczniowie szkół branżowych i technicznych zaprezentowali swoje profesje. W tym roku Festiwal w krakowskiej TAURON Arenie odwiedziło 16 tysięcy młodych osób, głównie ósmoklasistów, z około 400 szkół podstawowych.

Dla uczniów przygotowano dwa programy zawodoznawcze. Pierwszy – stacjonarny w halach Tauron Areny, drugi w formie programu telewizyjnego tzw. Studia Zawodów, dedykowany tym, którzy z różnych względów nie mogli być w Krakowie. Poniżej zapisy programów ze Studia Zawodów.

Zapis programu Studia Zawodów z 26 kwietnia:

Zapis programu Studia Zawodów z 27 kwietnia:

Stanowisko Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w strefie handlowo-usługowej, reprezentowali uczniowie i nauczyciele oraz Mistrz szkolący w zawodzie dekarz – pan Grzegorz Adamski- właściciel zakładu blacharsko-dekarskiego, świadczącego usługi w zakresie naprawy i renowacji dachów. Pan Grzegorz wykonuje również niezwykłe ozdoby z oksydowanych: cynku, miedzi, tytanu.
Nie zabrakło „wianuszka” uczniów wokół naszych fryzjerów, którzy w tym roku wzbogacili pokaz swoich umiejętności o strzyżenie.

Za zaangażowanie dziękujemy naszym uczniom: Wiktoria Kaszycka, Dominika Zembol, Oliwia Michałek, Giampaolo Patruno, Amelia Kawa, Nadia Florek, Aleksandra Puchała oraz nauczycielom: pani Zuzanna Kurek, pan Michał Tkaczyk, pan Wojciech Zgud, pan Tomasz Czyrny.

Wszystkich, którzy nie mogli przybyć na Targi Edukacyjne zapraszamy 14, 21 i 28 maja 2022 w godz. 9-12:00 na Majowe Soboty Otwarte naszej szkoły, przy ul. Rzeźniczej 4 w Krakowie!

Festiwal Zawodów w Małopolsce w 2022 roku zorganizowano pod patronatem honorowym ministra edukacji i nauki, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3.
Całe przedsięwzięcie jest częścią kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowanego przez samorząd województwa małopolskiego od 2012 roku. Obecnie jest częścią projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.