ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Historia Krakowa zapisana w tradycji zwyczajów i obyczajów naszej „Małej Ojczyzny”

Historia Krakowa zapisana w tradycji zwyczajów i obyczajów naszej „Małej Ojczyzny”

 

HISTORIA  KRAKOWA  ZAPISANA  W TRADYCJI  ZWYCZAJÓW  I OBYCZAJÓW  NASZEJ „MAŁEJ OJCZYZNY”– dalsza realizacja długoterminowego  projektu dzięki uczestnictwu naszych uczniów  w warsztatach w Międzynarodowym Centrum Kultury – lekcja 5.

Uczestnicząc w warsztatach na temat dorobku kulturowego Krakowa, wzbogaciliśmy naszą wiedzę  o wiele cennych informacji, które są przekazywane i kultywowane z pokolenia na pokolenie. To one stanowią  naszą tożsamość i to one są nierozerwalnym łącznikiem z zamierzchłą przeszłością, współczesnością i przyszłością.
Kultywowanie zwyczajów i obyczajów związanych z Krakowem i regionem naszej „małej ojczyzny” daje nam świadomość przynależności narodowej, uświadamia indywidualność  i odrębność w procesie współczesnej centralizacji i globalizacji społeczeństw.
Pani prelegentka podkreśliła, że ważne jest to, co pozostawimy  i przekażemy po sobie naszym potomkom, ile zapiszemy „przeszłego piękna” w świadomości naszych następców.
Dlatego dbajmy o  pamiątki po naszych przodkach, przekażmy ich  tradycję – zwyczaje i obyczaje zamknięte w legendach,  podaniach, symbolach, obrzędach, pieśniach…
Ocalmy je od zapomnienia.

23 październik 2018r.                                                Uczniowie kl.1TL z panią I. Firlej-Liszką.
Współpracujemy z: