Start > Aktualności > Aktualności > II RZEMIEŚLNICZY PIKNIK RODZINNY JUŻ 18.05.2024!

II RZEMIEŚLNICZY PIKNIK RODZINNY JUŻ 18.05.2024!

Zabierzcie rodziny i przybywajcie na II RZEMIEŚLNICZY PIKNIK RODZINNY!

Już za równy miesiąc, na terenie Rzemieślniczego Klubu Sportowego JUVENIA, odbędzie się Rzemieślniczy Piknik Rodzinny, organizowany po raz drugi przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości, przy współpracy naszej Szkoły.

Na terenie wydarzenia będą stały specjalne namioty, w których przedstawiciele MIRiP, nauczyciele i uczniowie ZSRiP oraz zaprzyjaźnieni rzemieślnicy będą promowali naukę zawodu w rzemiośle oraz organizowali zajęcia rzemieślnicze. Rodzice z dziećmi będą mogli zobaczyć jak wygląda praca rzemieślnika, wziąć aktywny udział w zajęciach na stanowiskach warsztatowych: stolarskim, krawieckim, fryzjerskim, lepieniu z gliny, zajęciach z decoupage. Podczas pikniku chcemy zaszczepić w młodych ludziach ideę rzemiosła, pokazać pracę naszych rzemieślników, zaprosić dzieci do wspólnej pracy rękodzielniczej w formie zabawy. Na wydarzeniu nie zabraknie typowych dla tego typu wydarzeń gier i zabaw dla dzieci jak dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa dla każdego itp. Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2024 r. przy stadionie Juvenii, ul. Na Błoniach 7, w godzinach 10:00-14:00. Wstęp bezpłatny!

Link do wydarzenia:

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji rzemiosła poprzez wzmożone działania lokalne w latach 2024-2025”, dzięki wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła Komitet do spraw Pożytku Publicznego w latach 2021-2030 przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Zapraszamy!