Start > Aktualności > Aktualności > KOLEJNA KONFERENCJA LOGISTYCZNA ZA NAMI

KOLEJNA KONFERENCJA LOGISTYCZNA ZA NAMI

Dnia 10.04.2024 roku, w ramach współpracy naszej Szkoły ze Stowarzyszeniem Logistyków Polskich, p. Agnieszka Kuś wzięła udział w konferencji „Innowacje w Logistyce i Produkcji” i „Współpraca Nauka – Biznes” na Politechnice Opolskiej. Organizatorami tego wydarzenia byli Stowarzyszenie Logistyków Polskich, LUCA Logistic Solutions oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Program konferencji obejmował następujące wykłady:

1. Rozwój kompetencji logistycznych w XXI w. Dr Marcin Pawęska, prof. MWSLiT. Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki I Transportu.
  2. Algorytmy optymalizacyjne oraz sztuczna inteligencja (AI) w logistyce Bogumił Zięba CEO, INOVATICA AGV i Krzysztof Chaładyn Wiceprezes Zarządu, Otimo sp. z o.o.
  3. Logistyka w dobie sztucznej inteligencji – korzyści z zastosowania nowoczesnych technologii w procesach logistycznych Bartłomiej Jabrocki, OPTIDATA.
  4. CollaboMation: Przyszłość produktywności magazynu poprzez płynną interakcję człowieka z zautomatyzowanymi systemami Paweł Adamczyk, Proglove.
  5. BOXSS – automatyczny system składowania dla małych i średnich magazynów w logistyce i przemyśle Marek Wojnecki – Przedstawiciel Techniczno-Handlowy, rozwój sprzedaży automatyki pojemnikowej LoopStore ze strukturami regałowymi NEDCON Silesia.
  6. Just in time – koszty magazynowania czy coś więcej? Jakub Kocjan – specjalizacja Lean Manaegment.
  7. Asmet…..historia firmy, która w jednym Centrum Logistycznym ujarzmiła wiele zautomatyzowanych systemów wspierających Tomasz Dębicki Menedżer Logistyki Asmet.
  8. Rewolucja w branży automotive: napęd elektryczny, ogniwa wodorowe, czy może jednak silniki spalinowe? Prof. Dr hab. Inż. Jarosław Mamala Prezes Zarządu, Park Naukowo – Technologiczny.
  9. Mobilna diagnoza urządzeń. Popraw wydajność i obniż koszty operacyjne: Studium przypadku z wykorzystaniem platformy SOTI Michał Oliwa, Account Manager, SOTI.
  10. Zastosowanie technologii NFC w łańcuchu dostaw od producenta do konsumenta. Monitorowanie temperatury i weryfikacja oryginalności produktów poprzez zastosowanie aktywnych kolektorów danych NFC i pasywnych etykiet NFC Jonasz Borowski, PPU COMEX Sp. z o.o.
  11. LiFi – Szybki i bezpieczny Internet za pomocą światła Robert Karwacki – Solutions System Designer, Signify Polska.
  12. Zalety stosowania systemów RFID w automatyzacji procesów logistycznych inż. Łukasz Szłapa specjalista ds. aplikacji TURCK Optymalizacja transportu wewnętrznego Piotr Bogucki – Lean Technology Poland.
  13. Zastosowanie robotyzacji w logistyce i automotive Michał Kulbacki, Kastell.
  14. Modelowanie elastycznych systemów produkcyjnych z wykorzystaniem FlexSim® dr inż. Sławomir Luściński, adiunkt w Katedrze Inżynierii Produkcji, Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej.
  15. Koszty transportu niższe nawet o 30% dzięki optymalizacji tras Mariusz Stasiak Prezes Zarządu Emapa S.A.
  16. Dobre i najlepsze praktyki w logistyce dr Grzegorz Mazurkiewicz prof.SAN Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.
  17. Inteligentna intralogistyka, czyli jaka? Adam Pajda Dyrektor Linii Biznesowej Intralogistyka, Astor.
  18. Klaster „LODZistics” – łączymy potencjały doc. dr inż. Marek Sekieta, Prezes Zarządu Związku Pracodawców „LODZistics”.
          Oprócz wykładów, wystawy innowacyjnych rozwiązań, prezentacji systemów logistycznych w Centrum B+R, konferencja była okazją do wymiany doświadczeń z osobami ze świata biznesu odpowiedzialnymi za logistykę i produkcję oraz naukowcami uczelni wyższych i nauczycielami szkół średnich o profilu logistycznym. Dziękujemy za zaproszenie!