Start > Aktualności > Aktualności > KONKURS „JAKIE ZNASZ ZAWODY?” DLA KANDYDATÓW DO NASZEJ SZKOŁY!

KONKURS „JAKIE ZNASZ ZAWODY?” DLA KANDYDATÓW DO NASZEJ SZKOŁY!

Zapraszamy uzdolnioną młodzież ze szkół podstawowych klas V-VIII!

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  informuje, że  Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje kolejny Konkurs „Jakie znasz zawody”. To już czwarta  ogólnopolska edycja tego Konkursu.

Zadaniem konkursowym młodzieży ze szkół podstawowych jest nakręcenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego.

Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Poznając różne zawody młodzież zdobywa wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczy się szacunku dla pracy innych. Rozwijanie zainteresowań artystycznych poprzez wykonanie rysunków, zdjęć czy filmów  wpłynie – zdaniem organizatorów – pozytywnie na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna edukacja o zawodach
i propagowanie szacunku dla pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Na zwycięzców czekają nagrody!

ZGŁOSZENIA do etapu regionalnego w Małopolsce:
–  termin: do 09.04.2021 r.
Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, 31-008 Kraków, ul. św. Anny 9,
tel. 12 421-52-51, promocja@izba.krakow.pl
wymogi dotyczące prac, FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE wraz z ZAŁĄCZNIKAMI):

Pobierz PDF Filmowy

Pobierz PDF Listazawodów