Start > Aktualności > Aktualności > KONKURS RECYTATORSKI POEZJI SKAMANDRYTÓW „ZIELONO MAM W GŁOWIE” W DNIU LITERATURY PRZY R4

Dnia 20 marca 2024 r. w auli Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie odbył się kolejny już Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, tym razem poezji Skamandrytów ph. „Zielono mam w głowie”, który zgromadził  kilkunastu uczestników z trzech szkół podstawowych z Małopolski. Druga część naszej imprezy była poświęcona  szeroko pojętej książce i literaturze, a to wszystko w ramach szkolnych obchodów Dnia Literatury. To cykliczna impreza literacko-czytelnicza, jaką organizujemy w celu promocji czytania oraz rozwijania pasji uczniów i pracowników szkoły.

W konkursie towarzyszyła nam i wspierała młodzież Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Kosacka, która wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

Młodzież była wspaniała. Wykazała się umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji. Byliśmy pełni podziwu i uznania. Uczniowie zaprezentowali odwagę i szyk artystyczny. Wielu ujęło komisję konkursową, w skład której wchodziły: pani Barbara Piotrowska, pani Zuzanna Kurek i pani Edyta Gawin, pewnością siebie i talentem. Nawet sam prowadzący, pan Rafał Matus – nauczyciel historii, niejednokrotnie wyrażał wzruszenie i nieustannie wspierał uczestników konkursu dobrym słowem. Dla niejednej osoby była to próba odnalezienia się na scenie, walki z tremą i pokonania własnych słabości. Pamiętajcie, jesteście kolejny krok do przodu i macie coraz większe obycie. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy podejmą kolejne wyzwania artystyczne!

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

I miejsce – Nadia Gościniak („Ślusarz” – J. Tuwim) – Szkoła Podstawowa Nr 92 w Krakowie

występ

II miejsce – Adam Kluzek  („Nauka” – J. Tuwim) –Szkoła Podstawowa w Naramie

III miejsce – Julia Mach („Pies mojej żony” – J. Tuwim) – Szkoła Podstawowa Nr 92 w Krakowie

Imprezę konkursową poprowadzili pani Barbara Piotrowska i pan Rafał Matus. Natomiast pani Zuzanna Kurek przeprowadziła quiz literacki dla uczniów Zespołu. Wszystkim organizatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Atrakcją tego szczególnego dnia była też tzw. „Randka w ciemno z książką” przygotowana przez bibliotekarzy: p. Edytę Gawin i p. Renatę Grzyb, oraz zainicjowana przez p. Barbarę Piotrowską „Strefa epickiej książki” – kanapa, na której mógł zasiąść każdy nauczyciel czy uczeń, który chciał przeczytać fragment swojej ulubionej książki i opowiedzieć jakąś historię związaną z literaturą. I znalazło się kilku odważnych, m.in. p. wicedyrektor Kazimierz Mastek, p. Rafał Matus, p. Wioleta Micherda, p. Edyta Gawin, p. Przemysław Kubal, p. Grzegorz Piętka,p. Antoni Haber 🙂 Dziękujemy za wspaniałe historie, komentarze, zabawne prezentacje.

WYNIKI QUIZU WIEDZY LITERACKIEJ

I miejsce – klasa 4 THL

II miejsce – klasa 1 TT

III miejsce – klasa 3 TT.

ZWYCIĘZCAMI  KONKURSU LITERACKO-MUZYCZNO-FILMOWEGO zostali:

Kacper Mizera – klasa 4 THL

i Bartosz Dudzik – kl. 5 TEP