Start > Aktualności > Aktualności > KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – PODSUMOWANIE

KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – PODSUMOWANIE

W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się druga edycja konkursu “Teste dein Deutsch!” Swoją wiedzę z języka niemieckiego sprawdzali uczniowie klas trzecich i czwartych Publicznego Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Wyniki uczniów klas trzecich:

I miejsce – Kacper Mizera, Bartosz Cioch – uczniowie klasy 3 THL
II miejsce – Jakub Nowak – 3 THL
III miejsce – Daryna Zaremba – 3 TT

Wyniki uczniów klas czwartych:

I miejsce – Paulina Suchan – 4 TEP
II miejsce – Mateusz Krzak – 4TTP
III miejsce – Bernadetta Gawron, Szymon Wyroba, Maksymilian Kobos i Oliwia Grzesiak – wszyscy z klasy 4 TEP

Znamy też wyniki konkursu „Male das Wort!” (”Namaluj słowo!”) najciekawszy kaligram w języku niemieckim związany z branżami, w jakich kształcą się uczniowie w ZSRiP.

Jury miało trudne zadanie, gdyż do konkursu zgłoszono aż 164 prac z następujących klas: 1 BA, 1 TL, 2 BS, 2 BB, 2 TT, 3 THL, 3 TT, 3 BFS, 4 THP, 4 TLP i 4 TEP.

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia:

I miejsce – Joanna Klimczyk-3BFS
II miejsce – Dawid Kopeć-2BB
III miejsce – Igor Gołda-1BA

Publiczne Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości:

I miejsce – Kacper Mizera – 3 THL
II miejsce – Weronika Zając  -4 TLP
III miejsce – Kinga Gałek – 4 TLP i Oskar Ślęczka – 4 THP

Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkoły za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursów “Teste dein Deutsch!” i “Male das Wort!”

Organizator konkursu – Maria Szewczyk