Start > Aktualności > Aktualności > Kościół p/w św. Mikołaja i biblioteka akademicka oraz Getto – szlak pamięci, parafia św. Józefa.

Kościół p/w św. Mikołaja i biblioteka akademicka.

4 października 2019 roku uczniowie klasy 1TLP wraz z opiekunem dr R. Warchał udali się do kościoła p/w św. Mikołaja w Krakowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania późnogotyckiego pentaptyku z końca XV wieku. Następnie uczniowie obejrzeli latarnie umarłych, która w zamyśle budowniczych miała informować wędrowców o zbliżaniu się do miejsca świętego: między ziemią a niebem. Kolejnym etapem wyjścia było zwiedzanie poszczególnych obiektów sakralnych. W kaplicy obejrzeliśmy wczesnorenesansowy obraz Madonny ze św. Wojciechem i Stanisławem, gdzie młodzież miała okazję adorować Najświętszy Sakrament. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem biblioteki akademickiej oraz Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Getto – szlak pamięci, parafia św. Józefa.

W dniu 04 października 2019 roku uczniowie klasy 1SKP wraz z nauczycielem dr R. Warchał udali się na Plac Bohaterów Getta w Krakowie. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży z kulturą krakowskich Żydów z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie zdobyli informację z zakresu historii przedwojennego podgórza oraz poznali sylwetkę Tadeusza Pankiewicza. Kolejnym etapem wyjścia było zwiedzanie parafii św. Józefa, gdzie młodzież miała okazję poznać biblijne losy wielkiego patrona rzemieślników. W obiekcie sakralnym uczniowie obejrzeli kaplicę adoracji, ołtarz w głównym prezbiterium oraz ołtarz boczny przedstawiający Zwiastowanie. Kolejnym etapem szkolnego wyjścia było zwiedzanie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kościele znajduje się cudowny obraz oraz konfesjonał, przy którym spowiadał się Karol Wojtyła.