ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW JUŻ ZA NAMI!

KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW JUŻ ZA NAMI!

W minioną niedzielę, 4 lutego, Hala 100-lecia KS Cracovia przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 40, młodzi adepci fryzjerstwa zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach fryzjerstwa damskiego i męskiego podczas widowiskowego wydarzenia „KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW”.

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, był Cech Rzemiosł Różnych w Krakowie.

Rozpoczęcia konkursu dokonała Starsza Cechu Rzemiosł Różnych Beata Klepka wraz z Prezesem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Januszem Kowalskim.

Do udziału w imprezie Cech zachęcał szczególnie uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia – by mogli się przekonać, że zawód fryzjera to nie tylko praca, ale także sposób na życie z pasją i realizowanie swojego hobby. Z kolei młodzież szkół branżowych mogła podczas imprezy poznawać tajniki zawodu, a także znaleźć motywację do podejmowania twórczych zadań, ciągłego doskonalenia i podnoszenia kwalifikacji.

Podczas wydarzenia Kraków Junior Hair Show odbył się 30. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa, uczestnicy wzięli udział w konkurencjach: Fryzura Ślubna, Fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe. Ta edycja konkursu była szczególna, ponieważ obchodziła swoje 30-lecie i nosiła imię wybitnej mistrzyni fryzjerstwa, długoletniej Starszej Cechu Rzemiosł Różnych, Krystyny Foltyn. Zwycięzcy konkursu już w marcu zmierzą się w finałach w Poznaniu, reprezentując swoje umiejętności na ogólnopolskiej scenie.

Odbył się również konkurs Open Barber Junior – w konkurencjach: old school (pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła Sandra Feluś, absolwentka naszej szkoły, klasy fryzjerskiej, którą uczyły p. E. Piątkowska i p. A. Bugiel-Kwaśniewska – serdecznie gratulujemy!), free style – o Puchar Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Konkurs dla uczniów i młodych fryzjerów w wieku do 21 lat. Dla zwycięzców w obu kategoriach pamiątkowy puchar ufundowany został przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Niedzielne wydarzenie uświetniły pokazy znanych i utytułowanych mistrzów fryzjerstwa, wielokrotnych laureatów polskich i światowych mistrzostw fryzjerskich: pokaz w wykonaniu Mistrzów Świata, członków kadry OMC Poland: Gniewka Kuczyńskiego i Tomasza Draba, pokaz kilkukrotnych laureatów World Barber Champion: Łukasza Janika i Wojciecha Karwata, dwukrotnej medalistki Euro Champion CMC, członka kadry CMC Poland: Anny Saskiej-Seremet, Przewodniczącej Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego, nauczycielki zawodu oraz laureatki wielu nagród i odznaczeń w branży fryzjerskiej: Doroty Pietrachy.

Odbyło się też spotkanie Martą Orzeszyną- autorką biografii Antoniego Cierplikowskiego – „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa”. Warto wspomnieć o fantastycznym pokazie pt. „Król fryzjerów, fryzjer królów”, nawiązującym do historii Antoniego Cierplikowskiego. Pokaz ten przygotowany został przez uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela fryzjerstwa, Pani Beaty Oleś. Naszą szkołę reprezentowała Dyrektor Elżbieta Kosacka.

Wydarzeniu towarzyszył występ Alexis’a Vinent -DJ, tancerza, choreografa, managera artystycznego Teatro Cubano.

Dla wszystkich obecnych dostępna była Strefa wystawców branży fryzjersko-kosmetycznej – wystawcy mieli okazję spotkać się ze swoimi klientami, rozmowy o produktach i nowościach. Strefa wystawców była propozycją dla aktywnie pracujących fryzjerów oraz dla młodych osób, które dopiero uczą się zawodu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom oraz uczestnikom konkursów i cieszymy się z rozwoju polskiej sceny fryzjerskiej, która dzięki wydarzeniom takim jak Kraków Junior Hair Show daje szansę młodym talentom na zaprezentowanie swojego kunsztu i zdobycia uznania w światowej branży beauty.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie.
Współpracujemy z: