Start > Aktualności > Aktualności > Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości

Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości

3 października 2018 r. czteroosobowy zespół uczniów z klasy 2 A uczestniczył w Kreatywnych Warsztatach Przedsiębiorczości przygotowujących do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Zajęcia były prowadzone metodą gry symulacyjnej stwarzającej mnóstwo niespodziewanych i zaskakujących wydarzeń gospodarczych, z którymi młodzież w sposób kompetentny, twórczy, wykorzystujący potencjał każdego członka zespołu, dodatkowo działając pod presją czasu miała sobie poradzić. Pracę młodzieży bacznie obserwowało 4 przedsiębiorców, prowadzących własne firmy na terenie Krakowa. Przez 8 godzin szkolenia młodzież wykonywała zadania w 6 rundach tematycznych począwszy od przygotowania produktu / usługi, określenia jego odbiorców, zaproponowania działań z zakresu marketingu, przedstawienia struktury firmy, planowania i analizy finansowej przedsiębiorstwa, aż wreszcie prezentację pomysłu i negocjacje z inwestorami. Przedsiębiorca w każdej rundzie mógł wspomagać pracę zespołu, służąc mu własnym doświadczeniem zawodowym. Wyniki pracy młodzieży były poddawane wnikliwej analizie prowadzonej na każdym etapie warsztatów przez innego właściciela firmy. Młodzież otrzymywała od nich informację zwrotną dotyczącą skuteczności zaproponowanych rozwiązań.

Warsztaty pokazały, że wiedza merytoryczna z zakresu przedsiębiorczości, logiczne myślenie, szybkie uczenie się, współpraca, umiejętności autoprezentacji, negocjacji, właściwe gospodarowanie czasem, radzenie sobie ze stresem to zdecydowanie mocne strony przedstawicieli naszej Szkoły uczestniczących w warsztatach.

Z ogromną przyjemnością obserwowałam pracę zespołu uczniów reprezentujących naszą Szkołę.

Renata Cisek

nauczycielka podstaw przedsiębiorczości