Start > Aktualności > Aktualności > Lekcje 3-4 – poznajemy dziedzictwo kulturowe Krakowa w MCK

Lekcje 3-4 – poznajemy dziedzictwo kulturowe Krakowa w MCK

Lekcje 3 i 4 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie – realizacja szkolnego projektu „Kraków – moja mała Ojczyzna”

W czwartek i piątek (18-19.10.2018) kolejne klasy Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie miały możliwość wzięcia udziału w lekcji z dziedzictwa. Usłyszały w ciekawie przedstawiony sposób o rodzajach dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Ten innowacyjny sposób prezentacji był bardzo ujmujący, a wiedza przekazywana w pomieszczeniu z widokiem na omawiane dziedzictwo – Park Kulturowy Krakowa – łatwiej przyswajalna.

W czwartek klasa 4 TT pod opieką p. Danuty Paduch i p. Edyty Gawin, a w piątek klasa 4 HE z p. Wiesławą Magierą uczestniczyły zarówno w zajęciach wykładowych, ale też rozwiązywały ćwiczenia i projektowały koszulki z motywami „dziedzictwa” – łącząc elementy dawne i nowoczesne w jedną całość. Było to bardzo pomysłowe i przyjaźnie odebrane przez młodzież. Efekty pracy można oglądać w galerii poniżej.

Dziękujemy MCK w Krakowie za kolejne spotkanie i już planujemy kolejne.