ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > MAŁOPOLSKI FESTIWAL ZAWODÓW 2019 – EDYCJA SIÓDMA

MAŁOPOLSKI FESTIWAL ZAWODÓW 2019 – EDYCJA SIÓDMA

Ponad 30 tysięcy osób odwiedziło tegoroczny Festiwal Zawodów, który w ubiegłym tygodniu odbywał się na terenie EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9. To prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, z racji przypadającej na ten rok kumulacji roczników- w wydarzeniu wzięli udział nie tylko uczniowie trzecich klas gimnazjów, ale również siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, w sumie z 80-ciu placówek z całej Małopolski. Przez 3 dni, od 21 do 23 marca 2019 r. na ponad 140 stoiskach prezentowały swoje oferty szkoły zawodowe z całego województwa oraz przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami. Organizatorem Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce było Województwo Małopolskie, realizatorem firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Wystawcy „na żywo” prezentowali na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Festiwalu, można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.

Nasza szkoła w tym roku prezentowała zawody łącznie na trzech interaktywnych stanowiskach. Stanowisko w sektorze budowlanym przybliżyło zwiedzającym pracę w zawodach takich jak stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, zdun. Na stanowisku w sektorze turystyczno-gastronomicznym można było skosztować makaronu penne z kurczakiem oraz smoothie w wykonaniu naszych uczniów w zawodzie kucharz, oraz pysznych ciasteczek naszych cukierniczek. Z kolei uczennice w zawodzie fryzjer wykonywały fryzury we wszystkich kolorach tęczy oraz fantazyjne loki.
Na naszym trzecim stoisku przed wejściem głównym hali EXPO, drugi rok z rzędu, uczniowie kowalstwa, wprowadzali odwiedzających w arkana tego wyjątkowego rzemiosła, co niezmiennie zaciekawiło publikę oraz telewizję 😉

W targach udział wzięli m.in. uczestnicy projektu mobilnościowego, którzy odbyli praktykę zawodową w ramach projektu „Nauka w połączeniu z praktyką gwarancją lepszego startu w dorosłość. Staże dla 33 uczniów w przedsiębiorstwach w Czechach”, realizowanego przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie w ramach Programu POWER na zasadach Erasmus+. Opowiadając o swoich doświadczeniach odwiedzającym, zachęcali do wyboru naszej placówki, zwłaszcza, że udział w projektach mobilnościowych możliwy jest dla ucznia dowolnego zawodu w naszej szkole.

Za zaangażowanie dziękujemy naszym uczniom w zawodach: kowal: Filip Włodek, Wojciech Andruszkiewicz, kucharz: Aleksander Ptak, Mariusz Kwarciński, Bartosz Sarnecki, cukiernicy: Zuzanna Korfel, Dominika Grabka Sandra Żołnierczyk, Kinga Michalik, Stolarze: Maksymialian Adamski, Roman Gregorasz, Bartosz Fudalej, Damian Kopeć, monter zabudowy: Paweł Strojecki, elektromechanik AGD: Michał Kalisz, elektrycy: Maciej Regulski, Dawid Kwiatkowski, fryzjerzy: Izabella Bartosik, Katarzyna Witkowska, Gabriela Hartman, Natalia Sykuła, Julia Stryszowska, Adam Joachymek Magdalena Węgzyn, Monika Bruszkiewicz, Karolina Brzostek, Emilia Grabka, Wiktoria Godzik, Gabriela Chlebda, Karolina Miąsko, Natalia Jazgar, Wiktoria Wilk, Martyna Kaźmierczak, Natalia Bochenek, Izabella Kletschka; technicy logistycy: Karolina Rybak, Wincenty Wrześniowski, Paweł Zębala; technicy obsługi turystycznej: Sara Górka, Agnieszka Gliszczyńska, Adrian Wardęga; technicy ekonomiści: Izabela Pytel, Klaudia Kaderzawek, Paulina Daniewska.

Szczególne podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły nam przygotować stoiska:

F.H.U. MARCIN JAKUBAS – Wężerów 13, 32-090 Słomniki – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

CEBUD s.c. Maria i Jacek Ręka – zdun www.cebud.eu

STOLFACH Pracownia Stolarska Józef Majerczyk – stolarz stolfach.com.pl

Wszystkich, którzy nie mogli przybyć na Targi Edukacyjne zapraszamy na Dni Otwarte naszej szkoły, przy ul. Rzeźniczej 4 w Krakowie w dniach: 13, 25, 27 kwietnia oraz 11, 16, 30 maja 2019 r.

DO ZOBACZENIA!
Współpracujemy z: