ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > „Myśl jak szef!”

„Myśl jak szef!”

„Myśl jak szef!” – to hasło przewodnie przedsięwzięcia, które odbyło się 18 października 2018 r. w naszej Szkole, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego celem jest inspirowanie instytucji do podejmowania działań na rzecz rozwoju kariery. W tym roku uczniowie klas pierwszych (1A, 1TT, 1TL, 1 ZSK) uczestniczyli w dwuetapowym projekcie obejmującym spotkanie z przedsiębiorcą oraz warsztaty kształtujące postawy kreatywne prowadzone przez pedagoga i doradcę zawodowego.

Pan Grzegorz Mielnicki, Zastępca Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wyraził zgodę na przyjęcie na siebie roli prelegenta. Ponieważ w rozwoju zawodowym ogromną rolę odgrywa nie tylko pracownik, ale i pracodawca, jego wystąpienie było dla młodzieży ważnym źródłem informacji, refleksji i spostrzeżeń związanych z planowaniem życia zawodowego. Pan Mielnicki wskazał jak ważne w biznesie są takie cechy pracowników jak uczciwość, lojalność, chęć do pracy oraz wyjaśnił czemu tak jest. Podkreślił także, jak istotnym czynnikiem dla rozwoju firmy oraz jej sukcesu są ludzie i relacje zachodzące między nimi. Przedstawił również swoje spostrzeżenia z problemami, których mogą doświadczyć początkujący przedsiębiorcy. Myślą przewodnią całego wystąpienia może być stwierdzenie, że praca zawodowa powinna zapewniać nie tylko dochód finansowy, ale również być źródłem satysfakcji z wykonywanych czynności. Jest to możliwe, gdy wybory zawodowe są zgodne z naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami.

                                                                                  Renata Cisek

                                   nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy
Współpracujemy z: