Start > Aktualności > Aktualności > NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

Wzorem lat ubiegłych, dzięki bardzo dobrej współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie, w dniu 13 września 2023 r. klasy 2 TE i 3 TT, pod opieką p. Edyty Gawin, p. Barbary Piotrowskiej i p. Magdaleny Łachety-Kowalskiej, uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie i literaturę polską, tj. w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytano pozytywistyczną powieść pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie i spotkanie z bohaterami utworu odbyło się w wyjątkowej aranżacji oddającej realia tamtej epoki. Bibliotekarze przygotowali piękne kostiumy, rekwizyty, przedmioty ułatwiające egzystencję w XIX wieku. Przybliżyli zwyczaje i codzienne zajęcia ówczesnego społeczeństwa.

Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor i Pracowników biblioteki:)

Wyrazy uznania za pomysłowość i kreatywność, oraz za motywowanie i wzmacnianie młodzieży szkolnej.

Po zakończeniu imprezy czytelniczej uczniowie udali się z opiekunami na wycieczkę ulicami Krakowa, podczas której poznali wybrane zabytki średniowiecznej, renesansowej i barokowej zabudowy miasta.