ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > NASZ UCZEŃ ZWYCIĘZCĄ KONKURSU O ROTMISTRZU PILECKIM! GRATULUJEMY!

NASZ UCZEŃ ZWYCIĘZCĄ KONKURSU O ROTMISTRZU PILECKIM! GRATULUJEMY!

Dnia 8 marca 2023 r. w siedzibie Muzeum Armii Krajowej im. gen Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, odbył się Wojewódzki Konkurs wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim – dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Do konkursu przystąpiło 17 uczestników ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP. Wydarzenie uroczyście otworzył Małopolski Wojewódzki Komendant OHP, Paweł Leśniak. Uczestnicy wraz z wychowawcami wysłuchali wprowadzenia  poświęconego Żołnierzom Wyklętym, przygotowanego przez Panią Elżbietę Jakimek-Zapart, przedstawicielkę Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Następnie młodzież przystąpiła do rozwiązywania testu wiedzy dotyczącego postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Po zmaganiach konkursowych na uczestników i opiekunów czekała dodatkowa atrakcja – zwiedzanie ekspozycji Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” z Panią przewodnik.

Młodzież wykazała się dużą wiedzą historyczną i solidnym przygotowaniem. Trzech najlepszych uczestników wzięło udział w  dogrywce – odpowiadając na dodatkowe pytania testowe.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce ex aequo:   

Adam Branicki, 6-8 HP Kraków (uczeń klasy 1 BA z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie)
Jakub Kicka, 6-25 HP Bochnia

II miejsce: 
Jakub Kowalczyk, 6-36 HP Skomielna Biała

III miejsce ex aequo:

Krystyna Zakuła, 6-5 HP Kraków
Maja Hnatyszak, 6-34 HP Stary Sącz

Na zakończenie wydarzenia gratulacje dla laureatów i podziękowania dla kadry przygotowującej uczestników do Konkursu, złożył Małopolski Wojewódzki Komendant OHP, Paweł Leśniak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe breloki z wizerunkiem Witolda Pileckiego i inspirującym cytatem: Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać.

Źródło informacji

 
Współpracujemy z: