ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > DWUKROTNIE ODWIEDZILIŚMY UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

DWUKROTNIE ODWIEDZILIŚMY UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Dnia 24.03.2023 r. klasa 4 TTP, pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Damiana Molickiego, wzięła udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak studenci i wysłuchali wykładu Pani Doktor Agnieszki Kubiczek z Instytutu Filologii Germańskiej pt. „Jak wspomóc pamięć w efektywnym zapamiętywaniu słownictwa obcojęzycznego?”. W trakcie wykładu dowiedzieliśmy się więcej na temat procesu zapamiętywania i różnych metod, które można wykorzystać, aby obcojęzyczne słownictwo „samo” wchodziło do głowy. Na pewno wykorzystamy zdobyte informacje podczas pracy na lekcjach języka obcego.

Opiekun – p. Damian Molicki, nauczyciel j. niemieckiego

Z kolei dnia 31.03.2023 roku klasy 1 TH oraz 1 TE wraz z opiekunami, p. Kornelią Wysocką, p. Nadią Kolano oraz p. Damianem Molickim, wzięły udział w dwóch mini-wykładach w ramach Dnia Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieliśmy możliwość wysłuchać wystąpienia Pana Doktora Piotra Owsińskiego nt. zapożyczeń z języka niemieckiego, które doskonale znamy w języku polskim. Okazało się, że język niemiecki wcale nie jest taki obcy! Temat drugiego wykładu dotyczył okazjonalizmów utworzonych od nazwisk znanych osób. Uczniowie wzięli również udział w quizie wiedzy nt. krajów niemieckojęzycznych przygotowanym przez studentów z kół naukowych. Drobny upominek wygrał Klaudiusz Krasoń z klasy 1 TH. 
Współpracujemy z: