Start > Aktualności > Aktualności > PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA MAŁOPOLSKIEGO DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA MAŁOPOLSKIEGO DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W sobotę, dnia 03 września 2022 r., odbyła się XVII Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele czterech Izb Rzemieślniczych (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Bielsko-Biała), reprezentanci cechów oraz Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kosacka i nauczyciele Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie. Uroczystość rozpoczęto drogą krzyżową po kalwaryjskich dróżkach. Następnie reprezentanci cechów złożyli kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II, po czym uroczysty orszak składający się pocztów sztandarowych (ok.30!) przeszedł do Bazyliki, aby uczestniczyć we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Dariusz Raś – kapelan rzemiosła Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy świętej zgromadzeni goście uczestniczyli w Pikniku „Razem przy jednym stole” na terenie dziedzińca klasztornego.

Więcej informacji na: http://izba.krakow.pl/item/924-xvii-pielgrzymka-rzemiosla-do-kalwarii-zebrzydowskiej