ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > PO POWROCIE DO SZKOŁY – ŚLADAMI SAPIEHY

PO POWROCIE DO SZKOŁY – ŚLADAMI SAPIEHY

W dniu 21 maja 2021 roku uczniowie klasy 2 TEP wraz z nauczycielem dr R. Warchałem udali się do parafii pw. św. Kazimierza w Krakowie. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży z sylwetką Patrona naszej Szkoły, ks. kard. Adamem Stefanem Sapiehą, oraz z uroczystością Święta Rzemiosła Polskiego. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać Katolicki Dom Kultury, który podobnie jak Szkoła, nosi imię tego Wielkiego Polaka. Warto było odwiedzić te miejsca, a zwłaszcza parafię pw. św. Kazimierza, gdyż to właśnie ks. kard. A. S. Sapieha dokonał benedykacji (błogosławieństwa) niedokończonej wówczas świątyni.
Współpracujemy z: