ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > POD GWIAZDAMI W ŚLĄSKIM PARKU NAUKI

POD GWIAZDAMI W ŚLĄSKIM PARKU NAUKI

W dniu  26 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie.  W tym roku  fascynującą podróż  odbyły klasy 1 TH, 1 TE i 1 TT pod opieką:  p. G. Onyszkiewicza ,  p. A. Dudek-Sas  oraz p. A. Kordzikowskiej.

W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę poświęconą  astronomii, w czasie której można było zobaczyć między innymi:  lunety, teleskopy czy celostat. Jedną z największych atrakcji tej ekspozycji  był pokój pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D.  W  centralnym punkcie można było podziwiać słynny projektor Zeissa, który wyświetlał w Planetarium Śląskim gwiazdy przez prawie 63 lata.

Uczestnicy brali udział w zajęciach dydaktycznych o tematyce astronomicznej. Oglądali niebo zmieniające się w poszczególnych porach roku. Były to znakomite projekcje wykorzystujące najnowsze technologie, a poświęcone ruchowi Ziemi wokół Słońca, jak też najbardziej charakterystycznym gwiezdnym konstelacjom, planetom i drobniejszym obiektom znajdującym się lata świetlne od nas.

Panorama nocnego nieba i ciał niebieskich na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Współpracujemy z: