Start > Aktualności > Aktualności > POWRÓT UCZNIÓW DO REALIZACJI PROGRAMU PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU

POWRÓT UCZNIÓW DO REALIZACJI PROGRAMU PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU

W ślad za komunikatem Związku Rzemiosła Polskiego, informujemy o decyzjach umożliwiających uczniom m.in. klas I-III branżowych szkół I stopnia powrót do realizacji programu praktycznej nauki zawodu.

Młodociani pracownicy, posiadający umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego i  będący uczniami  klas I-III  w najbliższym tygodniu w wyznaczone dni tygodnia,  zgodnie ze szkolnym planem nauczania, powinni stawić się u pracodawców.

Decyzje te dotyczą  uczniów- pracowników młodocianych z terenu wszystkich województw tj. także czterech  zakwalifikowanych do czerwonej strefy.

Oficjalny Komunikat MEN w  sprawie uczniów i młodocianych pracowników oraz rozporządzenie MEN  zmieniające  rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 –  ukażą się na stronie resortu edukacji – dlatego proponujemy śledzenie  strony  www.men.gov.pl