Start > Aktualności > Aktualności > POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2022

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2022

Szedłem lekko jak motyl i ciężko jak słoń
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec
Nie wierzyłem że przejdę ten most
I gdy stoję już na drugim brzegu
Nie wierzę że przeszedłem…
Most – Leopold Staff

Dnia 29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy absolwentów klas czwartych technikum. To pierwszy rocznik Publicznego Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie kończący edukację, który zaczynał naukę już w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i przemówienia Pani Dyrektor Szkoły – Elżbiety Kosackiej. Było bardzo wymowne, pełne przemyśleń, refleksji i życzeń.

Następnie Małgorzata Bijak, uczennica z najwyższą średnią z cyklu nauczania – 5,68, przybiła tradycyjnie gwóźdź do szkolnego sztandaru.

Ważnym punktem uroczystości stało się wręczenie odznaczeń „R” oraz świadectw z wyróżnieniem i nagród najlepszym uczniom. Także dyplomów dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, angażowali się w życie Szkoły, czy byli aktywnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Złotą odznakę „R” przyznano następującym osobom:

1. Małgorzata BIJAK – wzorowa uczennica o wysokiej kulturze osobistej, dwukrotna stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica wyróżnia się swoim zachowaniem i stosunkiem do obowiązków szkolnych, chętnie wspiera potrzebujących, uczestniczy w akcjach charytatywnych. Reprezentuje klasę podczas imprez i akcji szkolnych, aktywnie działa na rzecz promocji Szkoły.
  2. Paulina DANIEWSKA – uczennica przez cały okres nauki jest zaangażowana w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz klasowego. Aktywnie działa na rzecz rekrutacji szkolnej, oraz chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych (wolontariat). Uczennica osiąga bardzo dobre wyniki w nauce (świadectwa z wyróżnieniem)
  3. Izabela PYTEL – uczennica z zaangażowaniem działa na rzecz Szkoły w ramach aktywności Samorządu Uczniowskiego. Jest ceniona za rozwijanie samorządności uczniowskiej, promocję Szkoły w środowisku lokalnym, działania na rzecz integracji uczniowskiej, aktywną działalność w mediach społecznościowych, tworzenie filmów i zdjęć dokumentujących życie Szkoły.

Srebrną odznakę „R” przyznano uczniowi:

1. Tomasz KOWALCZYK – uczeń o wysokiej kulturze osobistej, zaangażowany w pracę na rzecz Szkoły. Od drugiej klasy technikum nie opuścił ani jednej godziny lekcyjnej. Brał udział w wielu konkursach i olimpiadach, osiągając bardzo dobre wyniki. Chętnie pomaga innym uczniom w nauce, można zawsze na niego liczyć.

Brązową odznakę „R” przyznano uczennicy:

1. Klaudia GRUCA – uczennica zaangażowana w pracę na rzecz klasy i wspólnoty szkolnej. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych (wolontariat).

Spotkanie i wspomnienie w postaci prezentacji zdjęć z czterech lat przygotowała pani Danuta Paduch wraz z klasą 3 TT, za co serdecznie dziękują klasy czwarte wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Piórecką (4 TL), p. Dorotą Bodziarczyk (4 A) i p. Edytą Gawin (4 TT).

Drodzy Absolwenci, serdecznie dziękujemy za wspólne lata spędzone w szkole i życzymy powodzenia na maturze i każdym życiowym egzaminie! Sukcesów w przyszłości, szczęścia i spełnienia marzeń !!!

Pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, Wychowawcy, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski ZSRiP MIRiP