Start > Aktualności > Aktualności > „POZNAJEMY POLSKĘ” PODCZAS WYCIECZEK SZKOLNYCH

„POZNAJEMY POLSKĘ” PODCZAS WYCIECZEK SZKOLNYCH

W dniach 16-17 maja, oraz 19-20 maja 2022 r., uczniowie Szkoły Branżowej oraz Technikum uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wspólnie z opiekunami: panią Barbarą Piotrowską, panią Zuzanną Kurek, panią Natalią Jagłą, panem Henrykiem Kuczajem, panem Tomaszem Czyrnym oraz panem Grzegorzem Onyszkiewiczem, młodzież poznała atrakcje turystyczne regionu świętokrzyskiego. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Zegarów im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Uczniowie mieli również okazje zobaczyć panoramę Gór Świętokrzyskich z Zamku Królewskiego w Chęcinach, a także jeden z najstarszych dębów w Polsce, pomnik przyrody Dąb Bartek.
Miejscem noclegu był Leśny Dworek w miejscowości Cisów, gdzie młodzież miała okazję dobrze się bawić przy ognisku.
Podczas wycieczki uczniowie klasy 3 TTP odbyli zajęcia praktyczne z pilotażu wycieczek. Młodzież wcielając się w rolę pilota wycieczki prowadziła przydzielony odcinek trasy, co dla przyszłych pracowników obsługi turystycznej było cennym doświadczeniem.